Popraw wyszczególnione pola...
AAA

Drużynowe zwycięstwo bochnian w XII Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni

2009-06-16

      Na rozpoczętym w sobotę 13 czerwca XII Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni pojawiła się rekordowa ilość reprezentacji państw europejskich - w sumie startowało 55 zespołów z 11 krajów.

Oprócz licznych klubów judo z całej Polski do naszego miasta przyjechali: Austriacy, Francuzi, Szwedzi, Litwini, Czesi, Słowacy, Słoweńcy,Węgrzy, Rumunii i Ukraińcy. W sumie około 500 zawodników zjechało wczoraj do podziemi bocheńskiej kopalni . Na głębokosci 248 m pod ziemią przebywało około 1000 osób (zawodników i ich ternerów, opiekunów i organizatorów).

W sobotę uroczystego otwarcia turnieju dokonał burmistrz miasta Bochni Bogdan Kosturkiewicz. Witając gości w kilku językach podkreślił rangę i znaczenie tego turnieju. Przy gorącym aplauzie zgromadzonej widowni powitano też gościa honorowego mistrza olimpijskiego Pawła Nastulę. Burmistrz B. Kosturkiewicz i dyr. MOSiR Bochnia S. Bajda  wręczyli gościowi pamiątkową solną lampkę. Największą atrakcją dla młodych judoków okazał się pokaz P. Nastuli i rozgrzewka, którą mistrz przeprowadził na głównej sali rozgrywek. Utytułowany judoka zademonstrował kilka dźwigni i duszeń. Jak powiedział mistrz tych kilka rzadziej używanych przez młodych zawodników chwytów może im skutecznie pomóc. Oprócz głównego występu mistrza olimpijskiego z Atlanty miłym akcentem na uroczystości rozpoczęcia zawodów był pokaz tańca bocheńskiego zespołu Jazz Dance Center.

Pierwszy dzień zawodów rozpoczął się od walk drużynowych. Bardzo silną reprezentację w ocenie bocheńskich trenerów m.in. Waldemara Kowalskiego i Sebastiana Serwińskiego wystawiła reprezentacja Węgier. - Są bardzo dobrze przygotowani i widać, iż wybrali na ten turniej najmocniejszych zawodników - mówił S. Serwiński. S. Bajda główny organizator, pomysłodawca i koordynator zawodów doceniała również przygotowanie grupy z Mysłowic i krakowskiego klubu "Grot". Walki drużynowe trwały kilka godzin i były ciężkie. Mimo bardzo dobrego przygotowania rywali drużyna MOSiR Bochnia potwierdziła swą wysoką formę i tak jak w zeszłym roku wygrała zmagania ! Węgrzy uplasowali się na drugim miejscu, trzecie zajęły dwie polskie grupy: MOSiR Mysłowice i UKS Grot Kraków. - Spodziewaliśmy się również silnego zespołu ze Słowenii, ale ci znaleźli się dopiero na piątej pozycji wraz ze Szwedami - mówi dyr. S. Bajda - bardzo nas cieszy fakt, że drugi rok pod rząd nasza ekipa potwierdza swoją dobrą formę.-  Przypomnijmy, że rownież w ubiegłym roku bocheńska drużyna zdobyła główny puchar turnieju - turnieju, który w tej chwili uchodzi za jeden z najbardziej prestiżowych w Europie w kategorii dziecięcej i młodzieżowej. - Wiemy już, że na bocheńskie zawody zgłaszają się najmocniejsze reprezentacje, a trenerzy poszczególnych klubów starają się wystawiać najlepszych zawodników - podkreśla S. Bajda. Warto przy okazji docenić ciężką pracę  wspaniałych bocheńskich zawodników  raz ich  trenerów: Sabiny Bajdy, Waldemara Kowalskiego, Sebastiana Serwińskiego i Grzegorza Maja.  

Po walkach drużynowych rozpoczęły się  zmagania indywidualne. Późnym wieczorem dokonano uroczystej dekoracji zawodników. Puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali: gość honorowy turnieju Paweł Nastula, burmistrz miasta Bochni Bogdan Kosturkiewicz oraz jego zastępcy Bogdan Szumański i Gustaw Korta. Po zakończeniu uroczystej dekoracji burmistrz B. Kosturkiewicz wraz z dyr. S. Bajdą wylosowali "szczęśliwe numery". Główną nagrodę kino domowe pzdobyl w losowaniu Filip Guściora z Gwardii Koszalin.

Podczas zawodów nie można było nie zauważyć ogromnego zainteresowania osobą P. Nastuli. Mistrz złożył ogromną ilość autografów i był najczęściej fotografowaną postacią. Sam był zauroczony miejscem, w którym zorganizowano turniej. - Nigdy tak nisko nie byłem - powiedział trzykrotny mistrz Europy (1994-1996), dwukrotny mistrz świata (1995 i 1997) i mistrz olimpijski z Atlanty w 1996r. -Uczestniczyłem w niezliczonej ilości zawodów judo na całym świecie, ale nigdy w kopalni - dodał - dzieci są tutaj podeksytowane nie tylko samą walką , ale również  miejscem, w którym mają ją stoczyć.- Gość żałował, iż nie przyjechał do Bochni z rodziną. - Moja  córka startuje w tej chwili w zawodach tenisowych więc wspólny wyjazd okazał się niemożliwy, ale postaram się przyjechać z dziećmi na kolejną edycję turnieju -  zapewnił. Udzielił też kilku rad, dotyczących skuteczności walki, podkreślając iż najważniejsza w każdej dyscyplinie sportu jest wytrwałość - Nie zawsze się wygrywa, trzeba być uodpornionym. Ja też nie zawsze byłem na szczycie, czasami przegrywałem pierwszą walkę. Trzeba jednak pamiętać, że nawet jeśli ktoś często przegrywa  nadejdzie taki moment, że zacznie zwyciężać. Trzeba  lubić walczyć.-

Spośród bocheńskich judoków, którzy wspaniale walczyli i pokazali najlepszą klasę na szczególne wyróżnienie zasługują zdobywcy podium:

I miejsca : Sebastian Kotara w kat. 44 kg, Justyna Pilch w kat. 33 kg, Dominika Datoń w kat. 70 kg, Dominik Żelichowski w kat. 42 kg, Justyna Oleksy w kat. 48 kg,

II miejsca: Dawid Zajączkowski w kat. 33 kg, Aleksandra Fischer w kat. 44 kg, Krzysztof Krzyszkowski w kat. 42 kg, Przemysław Kowalski w kat. 46 kg, grzegorz Sanocki w kat. 66 kg, Maria Stachowicz w kat. 36 kg,

III miejsca: Paula Filipek w kat. 57 kg, Filip Żelichowski w kat. 46 kg, Andżelika Drzazga w kat. 40 kg,

W sumie naszą drużynę reprezentowało 39 judoków, którzy w ocenie trenerów zasługują na największą pochwałę. - Jako drużyna stanowimy team, który pokazał największą klasę spośród wszystkich zgromadzonych na turnieju zespołów - cieszy się dyr. MOSiR S. Bajda i dodaje - to zasługa zarówno wspaniale trenujących zawodników, jak i ich rodziców, którzy w sposób niewiarygodny angażują się w pracy przy bocheńskiej sekcji judo i działają m.in. w Towarzystwie Sportowym MOSiR.-

Poziom jaki reprezentuje nasza drużyna oraz miejsce organizacji turnieju docenia również główny sędzia zawodów Czesław Garncarz.- Zawody te są organizowane w bardzo trudnych warunkach, ale efekt jest idealny. Zaangażowanie i poświęcenie organizatorów na najwyższym poziomie. Takich trenerów jak i rodziców nie spotyka się nigdzie. Pani Sabina to "motor" całego przedsięwzięcia i robi to doskonale. - W ocenie 13 sędziów, którzy pracowali przy dwunastej edycji  turnieju poziom dwudniowych rozgrywek był bardzo wysoki i wyrównany. - Gro walk kończyło się na pograniczu remisu - podkreśla Cz. Garncarz.

XII Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli w Bochni zorganizowany został przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni oraz  Towarzystwo Sportowe MOSIR przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Gminy Miasta Bochnia oraz licznych sponsorów.

Sponsorzy tegorocznego turnieju:

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Karpacka Spółka Gazownictwa

Enion S.A. dostawca energii elektrycznej

Stalprodukt Serwis Sp. z o.o.

Plastbud producent okien  PVC

Segafredo ZANETTI

Pharma CF

STASTNIK

TANKPOL dystrybutor paliw, transport samochodowy krajowy i międzynarodowy

E-KOM-BUD

A&P King usługi remontowo-budowlane

BAYZONE sklep internetowy

Raj dziecięcy - artykuly dla dzieci i niemowląt

Promesse sklep kosmetyczny Szczepan Węgrzyn Bochnia

Zenit 2 Brzesko

Zenit Kosmetyki Bochnia

Organizacyjnie pomogli: Kopalnia Soli i Uzdrowisko Kopalni Soli w Bochni

Oficjalne wyniki XII Międzynarodowego Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni

Startujących   w sobotę 274 zawodników
                     w niedzielę 154 zawodników
razem: 428 zawodników w kategoriach indywidualnych oraz 8 drużyn (po 7 zawodników)

55 klubów z 11 państw

klasyfikacja w kategorii drużynowej:

I miejsce       MOSiR Bochnia I
II miejsce      MISKOLCI Węgry
III miejsce     MOSIR Mysłowice
                     UKS Grot Kraków
V miejsce       Gwardia Koszalin
                   MOSiR Bochnia II
VII miejsce    TEAM STOCKHAM Szwecja
                     KOROSKA Słowenia


najmłodszy zawodnik – Wit Czarnecki Sokół Myślenice (2004)
                                  -   Mikołaj Grybyk Ukraina (2003)

klasyfikacja w kategoriach indywidualnych:

rocznik 99 i młodsi

kategoria 20 kg
I miejsce      Szlachta Nikola    Sokół Myślenice
II miejsce     Szlachta Paulina    Sokół Myślenice
III miejsce    Jachymczak Antoni    Sokół Myślenice
IV miejsce    Wszołek Izabela    MOSiR Bochnia

kategoria 24 kg
I miejsce      Wróbel Karolina       MKS Olimpijczyk Włocławek
II miejsce     Rombel Maciej        UKJ AON Warszawa
III miejsce    Feczko Csanad       MVSC Hungary
                    Stefaniak Krystian    Gwardia Koszalin
V miejsce      Grybyk Mikołaj        Ippon Lwów Ukraina
                     Rybovic Nikolas       Bardejov Słowacja
VII miejsce    Skwarczyńska        Natalia MDK Radom
                     Dzunda Tadegs      Bardejov Słowacja

kategoria 27 kg
I miejsce       Csaba Maksa         MVSC Hungary
II miejsce      Kormos Daniel       MVSC Hungary
III miejsce     Kocima Filip          MOSIR Mysłowice
                     Grybyk Jaroslav      Ippon Lwów Ukraina
V  miejsce      Harężlak Patryk      UKS PCSW Warszawa
                     Mihalcin Dominik     Bardejov Słowacja
VII miejsce    Guściora Gustaw      Gwardia Koszalin
                     Witkowski Mateusz    MOSIR Mysłowice

kategoria 30 kg
I miejsce      Połącarz Julek         AZS Opole
II miejsce     Ramauge Brice       SCGT Judo Francja
III miejsce    Sadowska Emilia    UKJ AON Warszawa
                    Binek Jakub           UKS JUDO AHINSA Tarnowskie Góry
V miejsce      Ruttkay Miroslav    Martin Słowacja
                  Buczek Dawid       MOSiR Bochnia
VII miejsce    Kasprzycka Julia    Sokół Myślenice
                     Madej Roman        UKS Grot Kraków

kategoria 33 kg
I miejsce      Hoppe Aleks                Gwardia Koszalin
II miejsce     Zajączkowski Dawid   MOSiR Bochnia
III miejsce    Wierzba Jakub             Żak Kielce
                    Wróbel Kacper           MKS Olimpijczyk Włocławek
V miejsce      Zduń Radosław           Sokół Myślenice 
V miejsce    Jakab Adam                 Rimavska Sobota 

VII miejsce   Derebecki Michał       PCSW Warszawa         

VII miejsce   Osuch Bartłomiej        UKJ AON Warszawa


kategoria 36 kg
I miejsce       Tekieli Jakub                  UKS Grot Kraków
II miejsce      Wieja Kamil                   UKS Grot Kraków
III miejsce     Cech Spirek Lukas       Bardejov Słowacja
                     Kudyba Szymon           AZS Opole
V miejsce       Szirmai Szabolcs          MVSC Hungary
                     Licznerewska Nel          PTS Gwardia Bydgoszcz
VII miejsce     Salamon Maskymilian    Warszawa Ryś
                      Mazur Kacper               MDK Radom

kategoria 40 kg
I miejsce       Plimon Alen                Koroska Słowenia
II miejsce      Kuckowski Igor         Ryś Warszawa
III miejsce     Dirse Lukas               Alytis Liwa
                     Przyborek Krystian    Gwardia Koszalin
V miejsce       Matczak Aneta         UKJ 225
                     Karoń Dominik          UKS Judo Wolbrom
VII miejsce     Nosalski Jakub     MOSiR Bochnia
                   Kozak Krzysztof     MOSiR Bochnia

kategoria 44 kg
I miejsce       Kotara Sebastian    MOSiR Bochnia
II miejsce      Sokół Dawid              UKS JUDO Wolbrom
III miejsce     Kozłowski Mateusz    AZS Opole
                     Furman Adrian           UKS JUDO Wolbrom
V miejsce       Serwiński Igor           Żak Kielce
                     Vereb Balazs              MVSC Hungary
VII miejsce    Dziuba Dawid            Sokół Myślenice
                     Barłoga Szymon         AZS Łódź   

kategoria 44+kg
I miejsce       Madar Jaroslav            Rimavska Sobota Słowacja
II miejsce      Precner Marian            Rimavska Sobota Słowacja
III miejsce     Cech Spirek Ladislav    Bardejov Słowacja
                     Zachar Filip                 Rimavska Sobota Słowacja
V miejsce       Szulga Michał             KS Judo Łupawa
                     Olearcin Josef              Bardejov Słowacja
VII miejsce     Pacak Radoslav         Rimavska Sobota Słowacja
                     Sovago Michaly           MVSC Hungary

rocznik 95/96 dziewczęta

kategoria 33 kg
I miejsce    Pilch Justyna        MOSiR Bochnia

kategoria 36 kg
I miejsce     Piotrowska Paulina    MOSiR Mysłowice
II miejsce    Roszkowska Agata    Narew Łapy

kategoria 40 kg
I miejsce     Szilvasi Zsofia           MVSC Hungary
II miejsce    Szczygieł Martyna    Żak Kielce

kategoria 44 kg
I miejsce       Łuczaj Edyta               Narew Łapy
II miejsce     Fischer Aleksandra    MOSiR Bochnia
III miejsce    Naspińska Beata          AZS Opole
IV miejsce     Point Megane             SCGT Judo Francja

kategoria 48 kg
I miejsce      Dobrowolska Martyna     UKJ AON Warszawa
II miejsce     Augustowska Izabella        PTS Gwardia Bydgoszcz
III miejsce    Łukasiak Marta                MDK Radom
IV miejsce     Fanri Hajdii                   Obuda Węgry
V miejsce      Maj Natalia                   Gwardia Koszalin

kategoria 52 kg
I miejsce      Woroch Olga                     Gwardia Koszalin
II miejsce     Głowacka Małgorzata        Gwardia Koszalin
III miejsce    Stanisławek Magdalena     PUKS Makowiec
IV miejsce     Dudkowska Paulina         KS Judo Łupawa

kategoria 57 kg
I miejsce       Vivien Koteles         MVSC Hungary
II miejsce      Hanelt Kasandra      AZS Bydgoszcz
III miejsce     Dziurawiec Iwona    Wolania
.                    Filipek Paula         MOSiR Bochnia
V miejsce       Janusz Anna         MOSiR Bochnia
                     Kamińska Iga          UKS KODOKAN Toruń
VII miejsce    Mazur Rozalia        MDK Radom

kategoria 63
I miejsce       Lickun Sandra                    Gwardia Koszalin
II miejsce     Hofman Urszula                  AZS AWF Wrocław
III miejsce    Stopernik Nastja                Koroska Słovenia
                    Głaska Zielińska Klaudia    AZS UW Warszawa

kategoria 70 kg
I miejsce      Datoń Dominika         MOSiR Bochnia
II miejsce     Gzowska Aleksandra    AZS Łódź

kategoria 70 + kg
I miejsce       Oleksiewicz Wiktoria     PUKS Makowiec
II miejsce      Pilarczyk Natalia            UKS KODOKAN Toruń
III miejsce     Dudek Agata                 YAMABUSHI Zakopane
IV miejsce     Trybuchowska Oliwia    UKS KODOKAN Toruń

rocznik 95/96 chłopcy

kategoria 33 kg
I miejsce     Wróbel Kacper         MKS Olimpijczyk Włocławek
II miejsce    Winiarczyk Adrian    UKS Piast Wrzeście
III miejsce

kategoria 38 kg
I miejsce      Pękala Dawid            UKS Pisarzowice
II miejsce     Mielczarski Hubert    UKS Sensei Płock
III miejsce    Gerocs Adam            MVSC Hungary
                    Mrmolja Dominik      Koroska Słovenia
V miejsce      Moczulski Piotr        AZS Gliwice
                    Żok Michał                MOSiR Mysłowice
VII miejsce    Bartyzel Damian    MOSiR Bochnia
                     Nordstrom Johan      Szwecja

kategoria 42 kg
I miejsce       Żelichowski Dominik         MOSiR Bochnia
II miejsce      Krzyszkowski Krzysztof   MOSiR  Bochnia

III miejsce     Lilja Philip                           Szwecja
                     Kurczyk Piotr                      AZS Gliwice
V miejsce      Lewandowski Adrian     MOSiR  Mysłowice 

                      Durmis Jan                          Rimavska Sobota
VII miejsce   Grefkowicz Igor                  UKS SENSEI Płock
                     Klim Jaku                            Narew Łapy

kategoria 46 kg
I miejsce      Białowąs Daniel                UKS Piast Wrzeście
II miejsce     Kowalski Przemysław    MOSiR Bochnia
III miejsce    Żelichowski Filip            MOSiR Bochnia

III miejsce      Gawlik Marcel               MOSiR Mysłowice
V miejsce      Ciesiołkiewicz Kamil       Gwardia Koszalin
                    Ziemianin Marcin             Sokół Myślenice
VII miejsce    Koctunowicz Jan            UKS SENSEI Płock
                     Gromadzki Arkadiusz      Legion Zamość

kategoria 50 kg
I miejsce       Kubicki Patryk          AZS Gliwice
II miejsce      Goliński Mateusz       UKS Grot Kraków
III miejsce     Gniady Adam           Gwardia Koszali
                     Wakeel Adam          Martin Słowacja
V miejsce      Sordyl Mateusz         UKS Grot Kraków
                     Wójtowicz Jakub      Legion Zamość
VII miejsce     Deckart Rasmus      Szwecja
                      Kulwicki Artur         UKS KODOKAN Toruń

kategoria 55 kg
I miejsce       Woźniak Szymon     UKS Grot Kraków
II miejsce      Madej Paweł           Gwardia Koszalin
III miejsce     Pinter Aljaz             Koroska Słowenia
                     Turan Erik               Slavia Zilina
V miejsce       Florek Jakub        MOSiR Bochnia
                     Rybovic Samuel       Bardejov Słowacja
VII miejsce     Łuniewski Dawid    UKS Judo Kano Płock
                      Łuszcz Michał          MDK Radom

kategoria 60 kg
I miejsce       Wyszyński Jakub            Narew Łapy
II miejsce      Junelis Teadas               Alytis Litwa
III miejsce     Świczerewski Adrian    AZS Bydgoszcz
                     Bednarski Michał          UKS SENSEI Płocka
V miejsce       Żukowski Mateusz    MOSiR Bochnia
                     Tymecki Damian           Legion Zamość
VII miejsce    Razgorsek Krystjan      Koroska Słovenia
                     Adach Bartłomiej          MDK Radom

kategoria 66 kg
I miejsce       Pawłowski Mateusz    Żak Kielce
II miejsce      Sanocki Grzegorz    MOSiR Bochnia
III miejsce     Rząca Konrad            Narew Łapy

kategoria 73 kg
I miejsce       Struc Tadej                   Koroska Słovenia
II miejsce      Głowacki Michał          MOSiR Mysłowice
III miejsce     Nenartavicius Rokas   Alytis Litwa 
                     Balint Juhasz                Obuda Węgry
V miejsce       Guściora Filip             Gwardia Koszalin 
                      Grabowski Patryk        UKS Grot Kraków
VII miejsce     Lubiński Marcin          MOSIR Mysłowice
                      Toth Bence                  MVSC Hungary   

kategoria 81kg
I miejsce      Moskal Daniel        UKS KODOKAN Toruń
II miejsce     Jackiewicz Jan        UKJ AON Warszawa
III miejsce    Durlej Bartłomiej    Żak Kielce
IV miejsce    Rusin Patryk          Gwardia Koszalin
V miejsce     Styrczula Jan          Yamabushi Zakopane

kategoria 81+kg
I miejsce       Csantaveri Krisztian    MVSC Hungary
II miejsce      Mazur Patryk             Wolania
III miejsce     Miłowski Łukasz        UKS KODOKAN Toruń
IV miejsce     Tomczyk Łukasz        AZS Łódź
V miejsce       Kłysz Paweł               Gwardia Koszalin


rocznik 97/98 dziewczęta

kategoria 30 kg
I miejsce      Tomczak Wiktoria           MKS Olimpijczyk Włocławek
II miejsce     Piotrowska Karolina        MOSiR Mysłowice
III miejsce    Stefaniak Klaudia            Gwardia Koszalin
IV miejsce    Mazurkiewicz Patrycja     UKS 24 Opole
V miejsce     Niedzielska Aleksandra     PTS Gwardia Bydgoszcz

kategoria 33 kg
I miejsce       Szymańska Angelika    MKS Olimpijczyk Włocławek
II miejsce      Cieślik Klaudia            UKS Judo Wolbrom
III miejsce     Opała Gabriela             PTS Gwardia Bydgoszcz
IV miejsce     Bacik Paulina               MOSiR Bochnia


kategoria 36 kg
I miejsce      Bąbelewska Nicol        Zatoka Braniewo
II miejsce     Stachowicz Maria     MOSiR Bochnia
III miejsce    Licznerska Nel            PTS Gwardia Bydgoszcz
                    Gombako Kimbe         Francja

kategoria 40 kg
I miejsce       Lewandowska Alicja     MOSiR Mysłowice
II miejsce      Czerepko Alicja            Zatoka Braniewo
III miejsce     Drzazga Andżelika     MOSiR Bochnia
                     Fulierova Kristina          Martin Słowacja

kategoria 44 kg
I miejsce      Herdzik Vanessa     AZS Gliwice
II miejsce     Śliwa Justyna          AON Warszawa
III miejsce    Dudek Martyna      Zatoka Braniewo
IV miejsce    Vichy Jessica         SCDGT Judo Francja


kategoria 48 kg
I miejsce     Oleksy Justyna    MOSiR Bochnia
II miejsce    Dudek Anna           UKS Judo Wolbrom

kategoria 55 kg
I miejsce      Stępka Marta            Zatoka Braniewo
II miejsce     Grondin Morgane     Francja
III miejsce    Wrzesień Karolina    UKS Piast Wrzeście

kategoria +55 kg
I miejsce     Gedvilaite Jowita        Alytis Litwa
II miejsce    Januszewska Olwia    UKS Sensei Płock

rocznik 97/98 chłopcy

kategoria 27 kg
I miejsce      Horwath Szilvester    MVSC Hungary
II miejsce     Tabero Michał          Zatoka Braniewo
III miejsce    Feczko Botond        MVSC Hungary
IV miejsce    Siennicki Bartosz     Zatoka Braniewo
V miejsce     Woino Hubert          UKS SENSEI Płock

kategoria 30 kg
I miejsce      Michalski Mateusz    MOSiR Mysłowice
II miejsce     Pawlak Bartłomiej    UKS Piast Wrzeście
III miejsce    Gombako Kahan     Judo Francja

kategoria 33 kg
I miejsce       Wróbel Kacper         MKS Olimpijczyk Włocławek
II miejsce      Winiarczyk Adrian    UKS Piast Wrzeście
III miejsce     Barczyk Wiktor        UKS Judo Wolbrom
                     Pawłowski Filip        Żak Kielce
V miejsce       Ciepał Grzegorz      UKS Judo Wolbrom
                     Blacha Piotr             AZS Opole
VII miejsce    Gavenas Villus         Alytis Litwa
                     Utis Richard             Rimavska Sobota Słowacja

kategoria 36 kg
I miejsce        Iwański Jakub             PUKS Makowiec
II miejsce       Sadowski Kamil         AON Warszawa
III miejsce     Stępkowski Mikołaj    UKS KODOKAN  Toruń
                     Stolarek Jan                 AZS Opole
V miejsce       Lissel Erik                   Szwecja
                      Borsos Patrik              Rimavska Sobota Słowacja
VII miejsce     Gorczyca Filip            AZS Bydgoszcz
                      Siwy Roman               AZS Gliwice

kategoria 40 kg
I miejsce       Wróbel Dawid             UKS Olimpijczyk Włocławek
II miejsce      Selecky Lukas             Ostrawa Czechy
III miejsce     Lewiński Radosław     AON Warszawa
                     Kalapos Zsombor       MVSC Hungary
V miejsce       Wnęk Maksymilian    UKS Grot Kraków
                     Winiarczyk Mateusz    UKS Piast Wrzeście
VII miejsce     Riknevicius Lukas       Alytis Litwa
                      Gniady Michał            Gwardia Koszalin

kategoria 44 kg
I miejsce        Moryto Arkadiusz        UKS Grot Kraków
II miejsce       Pusztai Martin              MVSC Hungary
III miejsce      Rombel Michał            AON Warszawa
                     Matela Jakub                PUKS Makowiec
V miejsce        Augustynek Konrad    UKS Grot Kraków
                      Adamów Michał          AZS Opole
VII miejsce     Slanicka Jan                Ostrava Czechy
                      Mielczarek Jakub         Ryś Warszawa

kategoria 48 kg
I miejsce       Kopis Miroslav          Martin Słowacja
II miejsce      Rodziewicz Jakub     Ryś Warszawa
III miejsce     Lissel Aleksander     Szwecja
                     Nagy Zoltan             MVSC Hungary
V miejsce       Więcek Jakub      MOSiR Bochnia
                     Kałucki Wojciech    UKS Grot Kraków
VII miejsce    Szwagrzyk Kamil    AZS Opole
                     Micota Jakub           Narew Łapy

kategoria 55 kg
I miejsce      Szczurowski Kacper    AZS Gliwice
II miejsce     Salamon Daniel           Ryś Warszawa
III miejsce    Lackner Rolf               MVSC Hungary
                    Maj Mikołaj                Gwardia Koszalin

kategoria 60 kg
I miejsce      Hoferica Peter        Martin Słowacja
II miejsce     Simco Robert
III miejsce    Kuszka Krzysztof    MOSiR Mysłowice

kategoria 68 kg
I miejsce      Renke Mikołaj            Ryś Warszawa
II miejsce     Charkowski Maciej    UKS JUDO KANO Płock
III miejsce    Szobota Gergely         MVSC Hungary

kategoria + 68 kg
I miejsce     Turkowski Adrian    UKS JUDO KANO Płock
II miejsce    Kocsis Norbert       Obuda Hungary   

Rozgrywki

 • PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  II liga mężczyzn i III liga seniorów

 • 2 liga koszykówki kobiet

  2 liga koszykówki kobiet

 • LIGA JUDO

  LIGA JUDO

 • Szkolna Liga Szachowa

  Szkolna Liga Szachowa

 • Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Sezon 2017/2018

Turnieje, imprezy

 • IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  Bochnia CUP; 22-25 lutego 2018 r.

 • X Bieg Papieski

  X Bieg Papieski

  16 października 2017 r.

 • XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  Kopalnia Soli - Salt Mine; 17-18 czerwca (June) 2017 r.

 • XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  6 sierpnia 2017 r.

 • II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  07.10.2017 r.