Popraw wyszczególnione pola...
AAA

Łotysze zwycięzcami XV Międzynarodowego Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni!

2012-06-24

Wyniki XV Międzynarodowego Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni
XV International Judo Tournament in the Salt Mine in Bochnia - results
(kliknij - click)

Bochnianie - 1 złoty medal, 3 srebra, 4 brązy !


Retransmisja - (kliknij)
Zobacz zdjęcia w naszej galerii  (kliknij tutaj).
Materiał video
(kliknij tutaj)
 
Małopolskie TV (kliknij tutaj)


      Zwycięzcami XV Międzynarodowego Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni w rozgrywkach drużynowych zostali Łotysze! W turnieju, który odbył się 23-24 czerwca, udział wzięło 47 klubów z 10 państw europejskich. Projekt XV Międzynarodowego Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni był realizowany przy wsparciu finansowym: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Małopolskiego, Powiatu Bocheńskiego, Gminy Miasta Bochnia i licznych sponsorów.

Na jubileuszowym, a więc wyjątkowym w swoim wymiarze turnieju, który jest już cykliczną imprezą dobrze znaną w środowisku młodych judoków w Europie, pojawili się zawodnicy z Węgier, Słowenii, Niemiec, Chorwacji, Słowacji, Czech, Litwy, Łotwy, Ukrainy i oczywiście całej Polski.


IMG_2542.jpgIMG_2537.jpgIMG_2544.jpg
Fot. Młodzi judocy podczas uroczystego otwarcia z flagą Unii Europejskiej i wszystkich krajów,
które wzięły udział w turnieju.


W ciągu dwóch dni w podziemiach Uzdrowiska Kopalni Soli, 248 metrów pod ziemią (!) na czterech matach walczyło 589 zawodników. To rekordowa ilość judoków, startujących w tym turnieju! Wśród walczących były 23 reprezentacje zagraniczne, 24 polskie, a więc w sumie 47 klubów. Należy dodać, że organizatorzy nie przyjęli do startu wszystkich chętnych zawodników z powodu ograniczeń technicznych Kopalni Soli. 

Uroczystość otwarcia

IMG_2546.jpgIMG_2552.jpg


W imieniu gospodarzy przybyłe ekipy polskie i zagraniczne przywitali: zastępca burmistrza Miasta Bochnia Tomasz Przybyło oraz Sabina Bajda dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni i zarazem wiceprezes Krakowskiego Okręgowego Związku Judo, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Seniorek w Judo i brązowa medalistka Akademickich Mistrzostw Świata. Uroczystość rozpoczęcia zaszczycili swoją obecnością: Józef Wiśniewski – wieloletni prezes Polskiego Związku Judo, obecnie członek zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Anna Święs – przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Robert Zaczkiewicz prezes Krakowskiego Okręgowego Związku Judo, Mistrz Świata Weteranów w Judo i złoty medalista mistrzostw Europy masters z 2009r.

 

IMG_2531.jpg
Fot. Uroczystość otwarcia uświetnił swoim występem zespół Jazz Dance Center
szkoły Andrzeja Starowicza, trenujący przy MDK w BochniGłówni wygrani
Turniej Judo w Kopalni Soli w Bochni jest jedną z największych imprez sportowych organizowanych już od 15 lat przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Towarzystwo Sportowe „MOSIR”. I tym razem dwudniowe zawody (23-24 czerwca) wzbudziły ogromne zainteresowanie w środowisku młodych judoków. – Bocheńskie zawody mają już swoją markę i w wielu klubach Europy są na stałe zaznaczone w kalendarzu wydarzeń sportowych – mówi wiceprezes KOZJudo i dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda, pomysłodawczyni i główna organizatorka opisywanej imprezy – To oczywiście bardzo nas cieszy i mobilizuje do pracy nad coraz lepszą efektywnością tych zawodów. Na każdych kolejnych turniejach gościmy nowe ekipy. W tym roku po raz pierwszy w historii turnieju przyjmowaliśmy Łotyszy i to oni zgarnęli główne trofeum. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, którzy na pewno zaskoczyli wysokim poziomem wyszkolenia stałych bywalców turnieju.- Podobną opinię wyraził trener tegorocznej bocheńskiej drużyny Waldemar Kowalski - To rzeczywiście była niespodzianka dla wielu ekip, które od lat starają się zbudować dobrą ekipę na bocheński turniej. Wszyscy spodziewali się raczej mocnego występu Ukrainy, którą reprezentowało aż sześć klubów. Myśleliśmy, iż powtórzą sukces z poprzednich lat, kiedy dwukrotnie pod rząd triumfowali. Tym razem było zaskoczenie, ale w zawodach indywidualnych mieli ogromną dominację.-

 

IMG_2745.jpg
Fot. Łotwa - I miejsce


PIERWSZY DZIEŃ TURNIEJU
W sobotę w dwóch komorach kopalni równocześnie rozgrywane były zawody drużynowe (startowało 9 zespołów z rocznika 98/99 - 58 zawodników) oraz indywidualne chłopców i dziewcząt z rocznika 98/99 oraz grupa 2002 i młodszych. Wpierwszym dniu w indywidualnym turnieju startowało 335 zawodników. 

Bardzo silną reprezentację w ocenie bocheńskiego trenera Sebastiana Serwińskiego oprócz osławionych Łotyszy wystawiły też polskie kluby z Krakowa i Gliwic oraz Słowacy. Po złotych medalistach łotewskich na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy TS Wisły Kraków, którzy tym samym powtórzyli swój sukces z ubiegłego roku. Z medalowego, brązowego miejsca cieszyli się również judocy AZS Gliwice i Słowacy z Rimavskiej Soboty, którzy zajęli to miejsce ex aequo. I tutaj warto przypomnieć, że również dla naszych południowych sąsiadów zajęcie tej pozycji było powtórzeniem historii z poprzedniego turnieju.- Jak co roku widać, że przyjeżdżające kluby wystawiają na ten turniej najmocniejszych zawodników. Przez to poziom walk jest zawsze bardzo wysoki – mówił Czesław Garncarz, który od lat przewodniczy opisywanemu turniejowi. Pod jego przewodnictwem zawody oceniało w sumie 19 sędziów, w tym czterech międzynarodowych.

Dobra pozycja bochnian w drużynówce
W ubiegłym roku bochnianie nie mogli wystawić swojej ekipy do rozgrywek drużynowych. Tym razem przygotowali zespół młodzików, który zajął 5 miejsce na 9 startujących drużyn.
– To dobra pozycja, tym bardziej iż nasza grupa była najmłodszą wśród startujących – cieszy się trener bocheńskiego zespołu Grzegorz Maj, który wraz z Waldemarem Kowalskim przygotowywał naszych zawodników . – Oczywiście przed nami wiele pracy i treningów – dodaje, mając nadzieję na jeszcze lepszy wynik w kolejnych edycjach tych zawodów. Bocheński zespół miał pecha w pierwszej walce, gdyż stoczył ją właśnie z mistrzami tego turnieju – Łotyszami i niestety sromotnie poległ 0:5. Kolejne spotkanie z Czechami zakończyło się natomiast wspaniałą wygraną dla bochnian 5:0. Trzecie starcie, tym razem z Gliwicami, przyniosło niewielka przegraną 2:3.

 

IMG_2571.jpg
Zdj. Bocheńska drużyna z jednym ze swoich trenerów Grzegorzem Majem.W bocheńskiej drużynie wystąpili (wg. kolejności alfabetycznej): Dawid Buczek, Artur Chochliński, Oliwer Choma, Radosław Korpała, Krzysiek Kozak, Konrad Stanuszek, Dawid Zajączkowski. 


Po walkach drużynowych rozpoczęły się  zmagania indywidualne. Późnym wieczorem dokonano uroczystej dekoracji zwycięzców. Statuetki, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali:
Jacek Pająk – Starosta Bocheński, Tomasz Całka - Wicestarosta , Tomasz Przybyło - Zastępca Burmistrza Miasta Bochnia,
Sławomir Gawęda - Kierownik Działu Marketingu STALPRODUKT - SERWIS Sp. z o.o., przedstawiciel jednej z firm sponsorującej turniej, Marek Rudnik - Komendant Powiatowy Policji w Bochni oraz Maciej Piątek – Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta Bochnia.

 

IMG_2739.jpg
Fot. W trakcie dekoracji wyróżniono najmłodszego zawodnika turnieju.
Był nim Andrii Mishkoi (rocznik 2006) z ukraińskiego klubu Triumf.


IMG_2753.jpg

 

Po zakończeniu uroczystości dekoracji zwycięzców (pierwszego dnia turnieju) losowano nagrody wśród wszystkich uczestników zawodów. Wzbudziło to wiele emocji. Wylosowano piłki, plecaki, śpiwory, sprzęt sportowy. Główna nagrodą były głośniki i aparat fotograficzny.

 

 

DRUGI DZIEŃ TURNIEJU
W niedzielę
na matach, w zawodach indywidualnych, zmierzyli się chłopcy i dziewczęta rocznik 00/01. W sumie w tym dniu walczyło 196 judoków. 
Po walkach, zakończonych późnym popołudniem, zwycięzców dekorowała m.in. Maria Tworzydło – Prezes Zarządu Towarzystwa Sportowego MOSIR Bochnia, a zarazem - mama trzech znanych judoków, wychowanków bocheńskiej sekcji: Wiktora Tworzydły (teraz reprezentującego barwy AZS Warszawa, Macieja (reprezentanta AZS Opole) oraz Wojciecha (jeszcze w sezonie 2011/12 reprezentującego AWF Warszawa).


Osiągnięcia bochnian w zawodach indywidualnych
Bardzo dobrze nasi bochnianie zaprezentowali się w zawodach indywidualnych.
Zdobyli jedno złoto, trzy srebra i cztery brązy.


Złoto wywalczyła:
Aleksandra Słowiak w kategorii 36 kg

Srebro:
Radosław Kowalski w kategorii do 24 kg
Jakub Rynduch w kategorii 30 kg
Jakub Nosalski w kategorii 55 kg


Brąz:
Rafał Gibała w kategorii 33 kg
Radosław Korpała w kategorii 46 kg
Dawid Zajączkowski i Oliwer Choma w kategorii 60 kg


To wynik kolejnego roku ciężkiej pracy zarówno zawodników jak i trenerów bocheńskiej sekcji: Sabiny Bajdy, Waldemara Kowalskiego, Sebastiana Serwińskiego i Grzegorza Maja.


Oprócz walk dużą atrakcją dla uczestników turnieju była możliwość zwiedzania podziemi Uzdrowiska Kopalni Soli Bochnia oraz spływ łodziami w komorze wypełnionej solanką. - Bardzo fajnie, że mogliśmy po rozegranych zawodach zobaczyć kopalnię i wysłuchać historii związanych z tym miejscem – mówił po turnieju jeden z judoków- jesteśmy tu po raz pierwszy i na pewno polecimy to miejsce innym, a może sami wrócimy za rok.-
Niezapomniane wrażenia z turnieju - według organizatorów - są w dużej części udziałem osób, organizacji i firm wspierających. - Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przy organizacji tej dużej imprezy: instytucjom i urzędom wspierającym naszą inicjatywę, licznym sponsorom, którzy wspierają nas od kilkunastu lat. Dzięki ich dobrej woli udało nam się po raz kolejny przeprowadzić zawody na bardzo wysokim, europejskim poziomie. Ogromne podziękowania kieruję również do rodziców naszych bocheńskich zawodników i wielu młodych wolontariuszy, którzy od lat pomagają nam w trakcie turnieju i są niezawodni mówi wiceprezes S. Bajda. Podkreśla również ogromną rolę dziennikarzy, relacjonujących zawody. - Dzięki redakcjom sportowym i informacyjnym mogliśmy w rzetelny sposób przedstawić relację z turnieju, zaprosić na zawody zainteresowanych, a także pokazać po raz pierwszy na „żywo” przebieg walk drogą internetową. Serdecznie dziękujemy wszystkim dziennikarzom za ogrom pracy. Niektórzy z nich już od kilkunastu lat wspaniale z nami współpracują.-


W tym roku ze względu na jubileusz po raz pierwszy w historii turnieju kibice mieli okazję oglądać relację na żywo dzięki stronie
www.imprezylive.pl W sumie wchodzono na transmisję 8773 razy (ilość kliknięć). Walki tą drogą oglądało 1411 osób (937 z Polski, 171 z Niemiec, 73 z Czech, 68 z Ukrainy, 64 z Węgier, 33 z Chorwacji, 14 ze Słowacji, 5 ze Szwajcarii, 4 z Estonii).
Retransmisja zawodów będzie dostępna już za kilka dni.


 

Partnerzy Turnieju:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Województwo Małopolskie
Powiat Bocheński 
Gmina Miasta Bochnia

Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia
Kopalnia Soli w Bochni

Organizatorzy:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni
Towarzystwo Sportowe „MOSIR”


Sponsorzy:
TAURON Dystrybucja
KARPACKA SPÓŁKA GAZOWNICTWA Sp. z o.o.
ALIOR BANK oddział w Bochni
AQUER
Formtech Sp z o.o.
Pharma C Food Sp z o.o.
Stalprodukt - Serwis Sp z o.o.
Stalprodukt - Wamech Sp.z o.o.
E-KOM_BUD
PLASTBUD
ZIMBO
TANKPOL
CONTIMAX S.A.
Segafredo ZANETTI Poland Sp z o.o.
OMEGA
ALSEN DEKANEX NET
Meble niemieckie
Sklep i zakład zegarmistrzowski L.J. Kruk
PTHiU Tomasz Szot

Rozgrywki

 • PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  II liga mężczyzn i III liga seniorów

 • 2 liga koszykówki kobiet

  2 liga koszykówki kobiet

 • LIGA JUDO

  LIGA JUDO

 • Szkolna Liga Szachowa

  Szkolna Liga Szachowa

 • Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Sezon 2017/2018

Turnieje, imprezy

 • IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  Bochnia CUP; 22-25 lutego 2018 r.

 • X Bieg Papieski

  X Bieg Papieski

  16 października 2017 r.

 • XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  Kopalnia Soli - Salt Mine; 17-18 czerwca (June) 2017 r.

 • XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  6 sierpnia 2017 r.

 • II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  07.10.2017 r.