Popraw wyszczególnione pola...
AAA

Wyniki XX Memoriałowego Biegu Majora Bacy, Bochnia - Chodenice 04.08.2013r.

2013-08-07

Oficjalne wyniki XX Memoriałowego Biegu Majora Bacy(kliknij tutaj)

Na podium stanęli (kliknij tutaj)

Zapraszamy do oglądania zdjęć, które są wciąż uzupełniane, na naszej stronie w galerii.

W  Jubileuszowym XX Memoriałowym Biegu Majora Bacy największą pulę medali w klasyfikacji generalnej zdobyli, podobnie jak w zeszłym roku, obywatele Ukrainy. Znów 4 spośród 6 miejsc na podium zajęli nasi wschodni sąsiedzi. Został też pobity rekord czasowy tego biegu!

ORGANIZATORZY I SPONSORZY
Projekt "XX Memoriału Majora Bacy" zrealizowany został przy wsparciu finansowym
Województwa Małopolskiego i Gminy Miasta Bochnia.
Sponsorem XX Memoriałowego Biegu Majora Bacy było również
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bochni.
Organizatorami XX Memoriałowego Biegu Majora Bacy byli:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, Towarzystwo MOSIR Bochnia,  Miejski Dom Kultury w Bochni Klub Biegacza LOK Bochnia, TKKF Raba Bochnia, Kryta Pływalnia im. Jana Kota w Bochni.

START
W biegach, które mają na celu upamiętnienie śmierci majora Jana Kaczmarczyka (pseudonim Baca), który zginął pod koniec II wojny światowej z rąk hitlerowców, w tym roku wystartowało 248 zawodników.- Bardzo wysoka temperatura na pewno przeszkadzała, ale cieszymy się że i tym razem w naszej imprezie sportowej, która ma już określoną renomę, wzięła udział tak duża liczba osób – mówi dyrektor biegu Sabina Bajda.

XX_Baca_2013_053

BIEG ZMIENIONĄ TRASĄ
Ze względu na przeprowadzaną modernizacją dróg oraz linii kolejowej trasa tegorocznej edycji biegu znacząco różniła się od trasy z lat ubiegłych. Zawodnicy mieli do pokonania dwie pętle o dystansie 10 km ulicami Chodenicką, Karosek i KN 2 Solidarności.
Ogromny upał sprawił, że nie wszyscy dobiegli do mety. Siedem osób przerwało zawody. Większość jednak walczyła do końca, wykazując ogromną determinację.

ZWYCIĘZCY BIEGU
Pierwszy na mecie pojawił się Ruslaw Sauczuk z klubu LKB Rudnik (Ivano) na Ukrainie, z imponującym czasem 00:29:57 i tym samym pobił czas zeszłorocznego zwycięzcy, którym był wówczas jego rodak Sergii Okseniuk z czasem 0:31:42. - To nie wszystko. Tym samym pobity został poprzedni rekord tego biegu z 2005 roku, który wynosił 00:30:52 - mówi Roman Maciejasz prezes Zarządu Powiatowego LOK w Bochni, który komentował cały przebieg zawodów. Drugie miejsce zajął również biegacz z Ukrainy Paulo Veretskiy z tegoż samego klubu co zwycięzca całego biegu -LKB Rudnik (Donetsk). Jego czas to 00:31:12 ( w zeszłym roku zawodnik na drugim miejscu miał czas 00:32:19). Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył Polak Andrzej Lachowski "Fizjoterapia Kaczmarek" z Krakowa. Na mecie zjawił się z czasem 00:31:32 ( w zeszłym roku na trzecim miejscu zakwalifikował się zawodnik z czasem 00:32:35). Wszystkie więc czasy w klasyfikacji generalnej były lepsze niż w zeszłorocznych zmaganiach, a rekordowy czas pierwszego zawodnika był dodatkowym, miłym akcentem na podkreślenie jubileuszowej edycji Biegu Majora Bacy.

XX_Baca_2013_120XX_Baca_2013_307
na zdj. Ruslaw Sauczuk i zwycięzcy kategorii generalnej XX Memoriałowego Biegu Bacy

NAJSZYBSZE WŚRÓD KOBIET
W klasyfikacji generalnej kobiet złoty medal wybiegała Ukrainka Valentyna Kiliarsko z klubu LKB Rudnik (Mykolaiv), która na mecie pojawiła się jako pierwsza wśród płci pięknej z czasem 00:37:21. Było to nieco gorszy wynik od zeszłorocznej zwyciężczyni, która miała czas 00:37:07. Tuż za nią na podium stanęła Polka Ewa Kucharska z MKS Iskra Pszczyna z czasem 00:37:28 (jest to lepszy wynik od zeszłorocznego II miejsca, na którym osiągnięto wówczas czas 00:38:10). Na trzecim miejscu znalazła się znów obywatelka Ukrainy Valentyna Poltavska z klubu LKB Rudnik (Odessa) z czasem 00:38:57.

XX_Baca_2013_142XX_Baca_2013_316
na zdj. Valentyna Kiliarsko i zwyciężczynie w kategorii generalnej kobiet

STANĘLI NA PODIUM
Oprócz klasyfikacji generalnej biegacze byli nagradzani w poszczególnych kategoriach wiekowych. Obok podajemy wszystkich, którzy wywalczyli miejsca na podium (kliknij tutaj)


Warto wyróżnić biegaczy z okolic Bochni
Spośród biegaczy bardzo wysoko zakwalifikował się w klasyfikacji generalnej Dominik Tabor z Kopalin, który trenuje w ULKS Fajfer Łapanów. Przybiegł on na metę jako piąty z czasem 00:32:35 i jednocześnie stanął na podium jako zdobywca I miejsca w klasyfikacji mężczyzn od lat 16.

XX_Baca_2013_130XX_Baca_2013_294
na zdj. Dominik Tabor i nagrodzeni w kategorii M-16

III miejsce w kategorii mężczyzn M-70 zdobył natomiast bochnianin Zygmunt Malewski (ur. w 1940r.) z czasem 00:57:52.
Jako piąta wśród kobiet pojawiła się na mecie Sabina Zgłobicka z Królówki z czasem 00:41:46. Jest to również zawodniczka trenująca w ULKS Fajfer Łapanów. Wspomniany wynik zapewnił jej I miejsce w klasyfikacji kobiet powyżej 16 lat.
Ósma na mecie wśród kobiet była bochnianka Monika Golińska z czasem 00:44:43. Czas ten jednak nie wystarczył, by stanąć na podium - zabrakło do tego 28 sekund.
- Cieszy fakt, iż w tegorocznym biegu wystartowało również wielu bochnian
- mówi Tomasz Głód z Klubu Biegacza z Bochni - widać, iż ta dziedzina sportu staje się coraz bardziej popularna wśród mieszkańców naszego miasta.-

WYRÓŻNIENIA DLA NAJSTARSZYCH BIEGACZY
Spośród biegaczy wyróżniono najstarszych zawodników. Byli nimi od wielu lat startująca w Biegu Majora Bacy siedemdziesięcioletnia Barbara Prymakowska z klubu Sokół Tarnów (urodzona w 1943), która na mecie pojawiła się z czasem 00:51:36 oraz mający 74 lata Stanisław Kita z Jadownik  (ur. w 1939r.), z czasem 00:58:03. Warto zaznaczyć, że wśród mężczyzn pokonał on nawet 25-latka!- Nasi zawodnicy są przykładem godnym do naśladowania. To ludzie, którzy udowadniają, że wiek nie stanowi ograniczenia i zawsze można uprawiać sport, który poprawia naszą kondycję i pozwala na utrzymanie ciała w dobrym zdrowiu - mówi S. Bajda, obiecując jednocześnie, że zachęcona przykładem również zacznie uprawiać ten sport. 

XX_Baca_2013_208XX_Baca_2013_314
na zdj. najstarsza biegacza Memoriału

BIEG DZIECI I MŁODZIEŻY
Podczas biegu głównego odbywał się również bieg memoriałowy dzieci i młodzieży, w którym wystartowało 78 zawodników (42 chłopców do lat 12, 13 zawodników w wieku od 12 do 16 lat, 18 zawodniczek do lat 12 i 5 biegaczek w wieku od 12 do 16 lat). Była to również rekordowa jak dotychczas liczba młodych zawodników. Najmłodsza zawodniczka miała dwa latka. Była nią Julianna Lizak z Żor (ur. w 2011r.). Najmłodszym zawodnikiem był pięcioletni Franiu Wójtowicz z Kłaja (ur. w 2008r.).

XX_Baca_2013_067 XX_Baca_2013_284
na zdj. bieg dzieci i młodzieży oraz najmłodsi jego uczestnicy

Poniżej podajemy wyniki młodych zawodników, którzy stanęli na podium:

Kategoria dzieci do lat 12, dziewczęta:
I miejsce   Joanna Pawłowska, Bochnia, r. 2002  (która w ubiegłym roku również zdobyła to miejsce!)
II miejsce  Łucja Chowańska, Bochnia, r. 2002 (także powtórzyła sukces z ubiegłego roku)
III miejsce Izabela Kłósek, Bochnia, r. 2002 (podobnie jak koleżanki powyżej)

Kategoria dzieci do lat 12, chłopcy:
I miejsce   Michał Bieniek, Bochnia,
II miejsce  Kacper Gajli, Bochnia,
III miejsce Kacper Kukla, Łąkta Górna

Kategoria dzieci i młodzieży od 12 do 16 lat, dziewczęta:
I miejsce   Izabela Wszołek, Borek,
II miejsce Patrycja Zym, Królówka,
III miejsce Izabela Osyszko, Kobyle, ( w zeszłym roku na I miejscu)

Kategoria dzieci i młodzieży od 12 do 16 lat, chłopcy:
I miejsce   Patryk Zym, Łapanów,
II miejsce  Arkadiusz Budzyn, Bochnia,
III miejsce Łukasz Kluba, Łapanów,

Wszyscy młodzi uczestnicy biegu dla dzieci i młodzieży otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci piłek. Najmłodszych wyróżniono maskotkami. - Serdecznie gratulujemy młodym zawodnikom, a ich rodzicom dziękujemy za przygotowanie swoich podopiecznych do zawodów. To budujące, że już od najmłodszych lat zachęcają  dzieci do uprawiania sportu - mówi dyrektor biegu, a zarazem dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni S. Bajda.- Mamy nadzieję, że również skorzystają z oferty bocheńskiego MOSiR-u. Zapraszamy do naszych sekcji.-

Uroczystej dekoracji wszystkich zwycięzców dokonywała córka Jana Kaczmarczyka Janina Smith oraz wiceburmistrz Bochni Robert Cerazy.

WYRÓŻNIENIA Z OKAZJI JUBILEUSZOWEGO BIEGU
Tegoroczny Bieg Majora Bacy był organizowany po raz dwudziesty. Z okazji jubileuszu wręczono pamiątkowe statuetki jego pomysłodawcom  Antoniemu Cepakowi i Stanisławowi Famielcowi, córce Jana Kaczmarczyka Janinie Smith oraz Tomaszowi Głodowi z Klubu Biegacza z Bochni, który od lat charytatywnie i w sposób bardzo zaangażowany  udziela się podczas organizacji biegu.


XX_Baca_2013_273XX_Baca_2013_279
na zdj. Wyróżnieni

PIKNIK NAD RABĄ
Biegom, których meta tym razem znajdowała się przy budynku OSP w Chodenicach, towarzyszył "Piknik nad Rabą". Uczestniczyły w nim całe rodziny. W jego programie znalazł się Turniej Szachów Błyskawicznych, którego zwycięzcami zostali: Michał Mirski, Piotr Widła, Bogdan Kosturkiewicz i Jacek Tyrka. Dzieci, młodzież i dorośli mogli uczestniczyć w grach i zabawach, w których wygrać można było wejściówki i karnety na siłownię, godzinne i rodzinne wejściówki na basen  oraz słodycze. Przeprowadzono quiz na temat wiedzy związanej z XX Jubileuszowym Biegiem Majora Bacy oraz 760-leciem Miasta Bochni. Dodatkowymi atrakcjami były m.in. pokaz sprzętu Państwowej Straży Pożarnej i pierwszej pomocy przedmedycznej, pokaz tańca orientalnego Grupy „Amar”, występ zespołu "Bochnianie",  wesołe miasteczko Happy Shark, konkursy plastyczne, grill. Piknik nad Rabą zakończył się koncertem zespołu „Do rana” i dyskoteką.

XX_Baca_2013_033XX_Baca_2013_041 XX_Baca_2013_327

PODZIĘKOWANIA
Dyrektor biegów Sabina Bajda składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli finansowo i organizacyjnie XX Memoriałowy Bieg Majora Bacy. Tym, kt
órzy pomagali w sprawnym przebiegu i zabezpieczaniu zawodów, a w szczególności bocheńskiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej w Bochni, Ochotniczej Straży Pożarnej w Chodenicach oraz Straży Miejskiej w Bochni, firmie "MIDAK-POLSKA" Sp. z o.o. w Bochni, a także dziennikarzom, którzy przekazywali relację. Organizatorzy dziękują  również wszystkim osobom, które z dobrej woli pomagały w sprawnym przebiegu całej imprezy. Organizator jeszcze raz przeprasza za niedogodności jakie powstały w związku z zamknięciem ulic i dziękuje za wyrozumiałość.

Zapraszamy do galerii zdjęć na FACEBOOK - kliknij tutaj

Rozgrywki

 • PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  II liga mężczyzn i III liga seniorów

 • 2 liga koszykówki kobiet

  2 liga koszykówki kobiet

 • LIGA JUDO

  LIGA JUDO

 • Szkolna Liga Szachowa

  Szkolna Liga Szachowa

 • Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Sezon 2017/2018

Turnieje, imprezy

 • IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  Bochnia CUP; 22-25 lutego 2018 r.

 • X Bieg Papieski

  X Bieg Papieski

  16 października 2017 r.

 • XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  Kopalnia Soli - Salt Mine; 17-18 czerwca (June) 2017 r.

 • XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  6 sierpnia 2017 r.

 • II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  07.10.2017 r.